Powłoki Techniczne
Materiały do najbardziej wymagających zastosowań


Firma Greeneco oferuje Państwu szeroką gamę najwyższej jakości materiałów na bazie żywic epoksydowych, poliuretanów i polimoczników. Wytwarzane z nich powłoki znajdują zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie przemysłowej, włącznie z transportem i turystyką/rekreacją.


W grupie oferowanych przez nas materiałów są:

 1. Materiały na bazie Poliuretanu i Polimoczników
 2. Materiały Akrylowe i Silikonowe
 3. Żywice epoksydowe, w tym wysokotemperaturowe żywice Novolac – powłoki i wykładziny
 4. Szybkowiążące farby poliasparaginowe
 5. Materiały podkładowe i powłoki wierzchnie
 6. Motoryzacyjne – powłoki z grupy TuffStuff
 7. Materiały do powłok antypoślizgowych
 8. Bariery ogniowe
 9. Bariery antywybuchowe

Nowością w naszej ofercie są dwuskładnikowe farby poliasparaginowe (nazwa pochodzi od używanego do ich produkcji estru poliasparaginowego) to nowy atrakcyjny produkt w grupie żywic, poliuretanów i polimoczników. Materiały asparaginowe mogą być stosowane do nanoszenia znacznie grubszych warstw. Powłoki asparaginowe charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na ścieranie, działanie chemikaliów, w tym smarów i olejów. Wysoka odporność na działanie promieniowanie UV zapewnia wieloletnią trwałość koloru. Ich dodatkowa zaleta to bardzo krótki czas sieciowania, zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnych żywic, co znacznie skraca czas aplikacji i oddania obiektu do użytku, na ogół jest to kilka godzin w porównaniu do kilku dni w przypadku żywic epoksydowych.
Materiały te mogą być bezproblemowo nanoszone w bardzo szerokim zakresie temperatur, od -30 do 55°C) i mogą być eksploatowane w temperaturach znacznie przekraczających 150°C.
Bardzo wysoka zawartość cząstek stałych, dochodząca nawet do 100% to jeszcze jedna zaleta tych materiałów. Dzięki temu zawartość LZO w tych materiałach jest praktycznie równa zeru, co czyni je wyjątkowo bezpiecznymi, przyjaznymi dla środowiska.
Typowe zastosowania to mosty, parkingi, tunele, lotniska oraz całą gama innych zastosowań, gdzie powierzchnia narażona jest na duże obciążenia mechaniczne, działanie niskich i wysokich temperatur, chemikalii i promieniowania UV.
W przypadku zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji metalowych, farby z tej grupy nie wymagają warstw podkładowych.
W przypadku podłóg farby asparaginowe wprost idealnie nadają się do zabezpieczenia podłóg, zarówno mineralnych (kamień, beton itp.) jak i drewnianych (deski, parkiety). Po utwardzeniu powstaje trwała, gładka warstwa, odporna na zarysowania i na zaplamienia, o dużej wartości dekoracyjnej.


Typowe grupy zastosowań dla naszych materiałów to, między innymi:

 1. Motoryzacja
 2. Ochrona przed korozją stalowych i betonowych konstrukcji przemysłowych
 3. Zbiorniki, rurociągi, baseny
 4. Instalacje odprowadzania ścieków, w tym zbiorniki
 5. Przemysł górniczy
 6. Przemysł naftowo-gazowy, włącznie z rafineriami
 7. Medyczny
 8. Energetyka
 9. Podłogi przemysłowe, parkingi, lotniska
 10. Dachy hali przemysłowych