Tecnar - Diagnostyka procesu w czasie rzeczywistym

W połowie lat 80-tych przemysł technicznych powłok ochronnych uznał, że aby sprowadzić technologie natrysku cieplnego na wyższy poziom, potrzebne będą urządzenia diagnostyczne zdolne w czasie rzeczywistym dostarczać informacji o cząsteczkach w trakcie ich lotu lotu oraz tuż przed uderzeniem w natryskiwaną powierzchnię. Podczas natryskiwania cieplnego cząsteczki stają się tak gorące, że emitują promieniowanie podczerwone, które używamy do faktycznego „widzenia” i charakteryzowania temperatury, prędkości, rozmiaru, strumienia i trajektorii cząstki.

W przypadku ColdSpray cząsteczki są zbyt zimne (poniżej 1000 ° Celsjusza), aby być wykrywane konwencjonalnymi technikami pirometrycznymi. W tym przypadku, zamiast emisji świetlnej, musimy stosować światło odbite. W rezultacie natryskiwane, rozpylone cząsteczki można oglądać w rozproszonym świetle. W ciągu ostatnich dwóch dekad Tecnar opracował całą gamę innowacyjnych urządzeń diagnostycznych które używane są w ponad 30 krajach, zarówno w placówkach badawczych, jak i na liniach produkcyjnych.

Accuraspray 4.0 to zaawansowane urządzenie pomiarowe służące do monitorowania przebiegu procesów natryskiwania cieplnego. Urządzenie jest wyposażone w głowicę pomiarową zgodną ze wszystkimi procesami natryskiwania cieplnego, o doskonałej czułości, zapewniającą dokładność pomiarów temperatury i prędkości cząstek strumienia. Nowe oprogramowanie zapewnia intuicyjną i łatwą obsługę.

Stosowanie urządzenia Accuraspray 4.0 do monitorowania właściwości natryskiwanego materiału, zapewnia powtarzalność procesu natryskiwania cieplnego, doskonałej jakości powłoki o kontrolowanych parametrach, zmniejszenie zużycia części zamiennych. Pozwala na szybką reakcję operatorów procesu i możliwą korektę parametrów procesu. Urządzenie Accuraspray 4.0 dostarczane jest z szczegółową dokumentacją dotyczącą instalacji i konfiguracji oraz bezpłatną sesją zdalnego szkolenia (w języku angielskim), zapewniającą bezproblemową instalację oprogramowania i użytkowanie urządzenia.

Dane techniczne Accuraspray 4.0

Zakresy pomiarowe

 • Zakres temperatury cząstek: 1000 ° C i więcej z dokładnością 3%
 • Zakres prędkości cząstek: 5 - 1200 m / s przy dokładności 2%
 • Intensywność pióropuszu i wysokość piku: dokładność 2%
 • Szerokość i położenie strumienia: dokładność 0,1 mm
 • Informacje o objętości pomiaru: pole widzenia kamery CCD 400 mm
 • Dokładność pomiaru Accuraspray: 3,2 mm DIA x 25 mm DOF = 200 mm
 • Pirometr temperatury podłoża: od -18 do 538 ° C

Wymiary i waga urządzenia

 • Głowica czujnika: 190 mm x 110 mm x 62 mm
 • Moduł zasilania: 230 mm X 230 mm X 100 mm

Wymagania dotyczące podłączenia urządzenia

 • Wymagania dotyczące zasilania: 120 - 240 VAC, 50-60 Hz 5A
 • Dopływ powietrza: 1.35 do 2 bar czystego suchego sprężonego powietrza