Materiały i półfabrykaty - Powłoki termoizolacyjne

Powłoka termoizolacyjna TempCoat-101 jest materiałem nowym na polskim rynku. Stanowi skuteczną barierę termoizolacyjną, stosowaną między innymi dla zabezpieczeń dachów hal komercyjnych. Dzięki swoim specyficznym właściwościom, zapewnia wyjątkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak temperatura, UV, wilgotność, woda, rdza. Zapewnia znaczną oszczędność energii, przedłużając równocześnie żywotność elementów.
TempCoat to wyjątkowy produkt, który latem zapewnia, odporną na promieniowanie UV, ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a zimą - barierę termiczną. TempCoat jest produktem z certyfikatem ekologicznym ENERGY STAR wydanym przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych. Izolacja ceramiczna TempCoat zapewnia całoroczną skuteczną izolację termiczną i ochronę przeciwko korozji, wszystko dzięki jednej łatwej do naniesienia powłoce, która utrzymuje się przez lata.

W okresach dużej aktywności słonecznej i wysokiej temperatury, specjalny skład materiału oraz jego wysoce odblaskowa powierzchnia zmniejsza zapotrzebowanie na energię chłodniczą latem. W miesiącach letnich TempCoat obniży temperaturę pod powierzchnią, na którą zostanie nałożona, o kilkanaście stopni przy bezpośrednim nasłonecznieniu. W chłodniejszych miesiącach produkt stanowi barierę termiczną, która zatrzymuje ciepło, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na energię grzewczą. TempCoat radykalnie zmniejsza zapotrzebowanie na energię w budynku, w którym jest zastosowana, dzięki czemu zapewnia znaczną oszczędność kosztów zużycia energii przez cały rok, pośrednio znacznie obniżając poziom szkodliwej emisji. Szacujemy, że oszczędność energii wyniesie co najmniej 15-18%, a inwestycja, dzięki redukcji kosztów energii zwróci się w ciągu 12–14 miesięcy.
Pośredni efekt – redukcja emisji CO2.

Więcej informacji znajdziecie Państwo:

W celu uzyskania dokładniejszych informacji o tym produkcie prosimy o kontakt:
greeneco@greeneco.com.pl